Змін в середній освіті слід очікувати тільки з прийняттям нового закону

25.11.2014 22:29

В кінці травня Міністерство освіти і науки України видало наказ про запровадження змін у типові навчальні плани для учнів 5-11 класів. Вважаю, що цей крок є своєчасним, оскільки саме зараз відбувається попередня тарифікація вчителів. Кожен педагог, який йде у відпустку, повинен розуміти, на яку кількість годин  може розраховувати в наступному навчальному році.

Проте, зміни, які ввело Міністерство, не вирішують основних проблем середньої школи, але очікувати миттєвої реформи не варто.  Спробую пояснити чому.

Зі Львова важко зрозуміти, яких зусиль докладає Міністерство і місцеві органи управління освітою, щоб в школах Донецької, Луганської області, Криму завершити навчальний рік, а для їх випускників провести ЗНО, яке є перепусткою у подальше навчання. Отже, неоголошена війна, яка триває на Сході України має сильний вплив і на діяльність Міністерства.

З іншого боку для всього освітнього простору важливіше, щоб ще на цій сесії Верховної Ради прийняли новий Закон «Про вищу освіту», - робота над ним розпочалася ще в 2009 році. І на це теж велике зусилля скеровує Міністерство. Це – одні з основних пріоритетів.

У справі реформування середньої освіти не варто квапитися. Коли приймуть закон «Про вищу освіту», тоді слід активніше працювати над базовим Законом «Про освіту». І ця робота вже ведеться. А тоді вже готувати новий Закон «Про середню освіту». Комплексна реформи потребує для підготовки часу. За 100 днів її не зробиш.

Щодо змін, які зараз внесені, то на мою думку, це реакція на поточні події. У навчальних планах додали 0,5 години в тиждень на предмет  «Захист вітчизни».  Я не впевнений, що цим кроком досягнемо очікуваного результату. В освіті більше залежить від того хто викладатиме предмет, і у меншій мірі програма і час. Проте, коли в країні йде війна, готувати учнів до захисту Вітчизни треба. Це - питання більше політичне ніж педагогічне.
Детальніше читайте на УНІАН:https://www.unian.ua/society/927417-zmin-v-seredniy-osviti-slid-ochikuvati-tilki-z-priynyattyam-novogo-zakonu.html